ForYou
Salut!!!!!!!!!!
Echipa ForYou cauta Membri cu experienta si de Incaredere v-a asteptam pe toti!!!!!

Bine v-am gasit pe forumul For You.

Bine ati venit in Comunitatea For You Forum!!!!!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

2012 (2009)

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 2012 (2009) la data de Mier Apr 28, 2010 3:28 am

XcRi$$X

Administrator
Administrator

Regia:
Roland Emmerich
Actori:
John Cusack, Amanda Peet
Gen:
Aventura

2012 avea toate sansele in a deveni filmul anului. Il are pe regizorul filmelor “Independence Day” , “Godzilla” si “The Day After Tomorrow”, il are pe John Cusack in distributie, iar trailerul sau ne pregatea pentru filmul cu cele mai tari efecte speciale din istoria filmelor cu dezastre. Nu mi-a placut. Sau mai bine zis, am vazut filme, care implicau dezastre, mult mai bine facute. Mi s-a parut ca producatorii au incercat sa acopere o masa mare de oameni, productia avand: drama, cateva clipe romantice, cateva glume prost puse, niste scene care semanau mai mult a parodie si efecte speciale foarte bine realizate impreunate cu secvente facute in paint de elevi de liceu. Sa va mai spun si ca tine aproape 3 ore? Stiu, voua poate v-a placut. Eu personal ma asteptam la altceva. Il vroiam mai serios, mai scurt, mai putin prostesc, cu mai putine clisee si neprevizibil.

Da, povestea este aceeasi din trailer. In decembrie 2012 vine sfarsitul lumii. Eruptiile solare duc la diluarea nucleului Pamantului, iar placile tectonice se topesc si se misca in voia lor. Niste oameni afla de chestia asta si ii anunta pe cei mai puternici oameni ai lumii. Oameni care la randul lor se gandesc sa salveze umanitatea/omenirea. Cum? Dupa modelul “Arca lui Noe”. Si bineinteles ca intre timp trebuie sa fie prezentata si povestea unor oameni obisnuiti care incearca, la randul lor, sa se salveze. John Cusack este un nemuritor (si nu e spoiler). Scapa din eruptii vulcanice, din cutremure puternice, din prapastii, isi tine respiratia sub apa peste 5 minute (in timp ce mai face si efort), urca un munte in 10 secunde si rezista si in varful muntilor Himalaia, fara sa tremure o secunda.

Regizorul a uitat de realism. Chiar daca a realizat un film aproape sf, putea sa-l cosmetizeze in asa fel incat sa te faca sa-l crezi. A avut efecte speciale spectaculoase (un film care sa arate dezastre asupra Pamantului mai mari ca aici nu cred sa se poata face), dar a uitat detalii precum scena in care in prim plan este o persoana iar in spate un val venind spre el. Nu va zic sa nu va duceti sa-l vedeti. Poate aveam eu asteptari mai mari sau poate m-am saturat de filme cu dezastre. Va astept cu pareri.

Vizionati trailer:

http://foryou.roflforum.net

2 Re: 2012 (2009) la data de Mier Apr 28, 2010 5:29 am

sk0rpaNNN

Nivel6
Nivel6
E super filmu.. dar e putin mai mult tras de par ca dezastrele urmareau familia aiia Smile) da nah e bun filmu daca iti plac efectele speciale Very Happy

http://foryou.roflforum.net/

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum