ForYou
Salut!!!!!!!!!!
Echipa ForYou cauta Membri cu experienta si de Incaredere v-a asteptam pe toti!!!!!

Bine v-am gasit pe forumul For You.

Bine ati venit in Comunitatea For You Forum!!!!!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Clash of the Titans (2010)

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Clash of the Titans (2010) la data de Mar Apr 27, 2010 3:57 am

XcRi$$X

Administrator
Administrator

Regia:
Louis Leterrier
Actori:
Sam Worthington, Liam Neeson
Gen:
Actiune, Fantastic

Am fost in seara asta la “Clash of the Titans“, la cinema. La iesire (o sa vedeti mai incolo de ce incep asa) 80% dintre pareri erau de genul “plin de clisee”, “jenant”, “comedie”, “nu mi-a placut”. Mie unul mi-a placut si incep sa-mi dau seama de asteptarile cu care ma duc la cinematograf inainte de un film. Am vazut ca si voi ceilalti trailerul (trailerele) si am observat poveste fantastica (sf) si multe secvente pline de patos si actiune. Dupa un astfel de trailer nu te poti gandi: “pfuaa.. o sa fie un film de Oscar” sau “sigur merg la filmul anului”. Nu. Trebuie sa te gandesti ca mergi la un film spectaculos, plin de culoare si efecte speciale. Ca doar nu a fost vandut in 3D pentru ca spectatorii nu ar fi observat mesajul din spatele actelor personajelor inchegate in substanta… (intelegeti voi)
Va povestesc putin despre ce se intampla in film si la final va spun ca mi-a placut si ce nu mi-a placut. Cu mii de ani in urma zeii au creat omul tocmai pentru a-si hrani imortalitatea cu rugaciunile acestora. Iar Zeus era conducatorul Olimpului. Zeii si-au impartit lumile, iar Hades (fratele lui Zeus) a ajuns stapanul lumii de dincolo (un fel de iad autohton). Iar ca toate personajele negative si acesta trebuia sa aiba un aliat, iar Hades avea un “bun prieten” monstrul Kraken (cel pe care il vedeti ca rage in trailer). Intr-o zi oamenii se rascoala in fata zeilor, iar acestia il lasa pe Hades sa le dea o lectie. Si cine are datoria de a-i salva de acest Kraken? Nimeni altul decat Perseus (semi-zeu, fiu al lui Zeus, jumatate om).
Mi-a placut povestea. Chiar daca legaturile cu Legendele Olimpului se pierd undeva intre science-fiction si scenariu tot mi-a placut cum au reusit sa construiasca o poveste fantastica. Nu mi-a placut finalul. Sa nu va asteptati la ceva super spectaculos legat de monstrul respectiv. Mi-a placut ca nu a tinut foarte mult si chiar daca esti obosit tot reuseste sa te tina atent. Recunosc ca au fost multe clisee si multe filme si-ar fi putut dona secvente pentru a le inlocui pe cele de astazi. Da, si pe Alexa Davalos o pun la bonusuri. Puteau sa nu se zgarceasca si ei si sa puna si o secventa cu ea dezbracata… Daca stii la ce sa te astepti de la un film ca acesta, Clash of the Titans poate fi un film bun.

Vizionati trailer:

http://foryou.roflforum.net

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum